Fél liter tejszínt és 5-6 evőkanál nyírfacukrot habosra keverek. Ezt követően 2 egész citrom levét belefacsarom és héjukat is belereszelem. Kézi habverővel elkeverjük. Újabb fél liter tejszínt habbá verek és óvatosan beleforgatom a citromos krémbe. Egy üvegtál aljára kenünk egy keveset a krémből, következő rétegben kirakjuk babapiskótával, azután megint a krém, utána a piskóta és így tovább, amíg el nem érünk a tál tetejéig. Egy éjszakát hagyjuk a hűtőben pihenni. Másnap kis fagylaltkelyhekbe tálalhatjuk.
5 tojás fehérjét felverek, közben lassan hozzáadok 15 dkg nyírfacukrot, majd a tojások kikevert sárgáját és végül apránként 25 dkg darált diót. Ennyire egyszerű is elkészíteni a tortát. Csak arra kell figyelnünk, hogy a fehérjébe egy csepp sárgája se kerüljön, máskülönben sosem lesz hab. Egy sütőformát alaposan kikenek vajjal vagy zsírral, de legjobb, ha kókuszzsírt használunk. Nem kell belisztezni, mert akkor beleragad a tészta, viszont így szépen lassan felfut az oldalán és a végén egyszerűen ki tudjuk borítani. Előmelegített sütőben megsütjük úgy, mint a piskótát. Körülbelül 15-20 perc kell neki.
Ez maga az alap. Azzal tölthetjük meg, amivel csak szeretnénk. Pontosan kezelhetjük úgy, mint egy piskótát. Csak arra kell figyelnünk, hogy ez a tészta kicsit törékenyebb.
Egy kilogramm szilvát alaposan megmosok, lecsöpögtetem őket, majd félbevágom mindegyiket és kiszedem a magokat. Egy hibátlan falú, tiszta edénybe belerakom a szilvadarabokat és felöntöm őket annyi vízzel, hogy éppen ellepje a szilvákat. Az edénybe beleöntök még 12 dkg nyírfacukrot, belerakok 4-5 szem szegfűszeget és ugyanennyi szegfűborsot is. Addig főzőm, amíg nagyon sűrű nem lesz. (Nagyanyáink azt mondták, hogy a szilvalekvár akkor van kész, amikor megáll benne a kanál.) Amikor kész tiszta, kifőzött, meleg üvegekbe töltjük, egyujjnyi szabad helyet hagyva az üveg tetején. Fedőt csavarunk rá, majd hirtelen lefordítjuk, hogy vákuum képződjön, így tartósítva a lekvárt.